Zadbaj o swoje serce

zdrowieW niedzielę, 19 stycznia 2014 roku w godzinach 10.00 – 18.00 w Galerii Focus Mall Rybnik mieszczącej się przy ul. Chrobrego 1 odbędzie się akcja, w ramach której mieszkańcy Rybnika i okolic będą mogli wziąć udział w bezpłatnych badaniach serca. Będzie to pierwsza akcja w regionie, jednocześnie pierwsza akcja „Zadbaj o swoje serce” zorganizowana w nowym roku! 

Projekt „Zadbaj o swoje serce” jest ogólnopolską kampanią edukacyjno – profilaktyczno – społeczną organizowaną w formie bezpłatnych badań przesiewowych nieprzerwanie od 2006 roku. Celem Projektu jest wzrost świadomości w zakresie profilaktyki chorób serca, w szczególności nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii, które zbierają w Polsce wysokie żniwo. Projekt ma za zadanie edukować w temacie, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa profilaktyka, zdrowy styl życia oraz odpowiednia dieta. Lekarze związani  Projektem zachęcają przede wszystkim do zdrowego odżywiania, poddawania się badaniom okresowym oraz do wdrażania innych działań profilaktycznych, a także motywują uczestników Projektu do podjęcia istotnych decyzji z perspektywy zdrowia serca.

W ramach każdej akcji uczestnicy Projektu mają ułatwiany dostęp do lekarzy specjalistów oraz mogą skorzystać z profilaktyki kardiologicznej. Jednocześnie Akcja „Zadbaj o swoje serce” w Rybniku będzie częścią szerszej inicjatywy profilaktyki zdrowotnej pod hasłem „Dzień Zdrowia”, jaki organizuje Galeria Focus Mall Rybnik w tym dniu. 

Wydarzenie daje możliwość skorzystania z atrakcji w zakresie:

serce– badanie EKG,

– badanie poziomu cholesterolu,

– obliczanie wskaźnika BMI,

– pomiar ciśnienia krwi,

– wskazania właściwej diety oraz zapobiegania nadciśnieniu tętniczemu i nadwadze,

– diagnoza pod kątem stwierdzenia czynników ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca oraz zawału mięśnia sercowego,

– badanie USG piersi,

– badanie słuchu

– badanie ostrości widzenia oraz pomiar ciśnienia oka – Vision Express

– pomiar ciśnienia oraz cukru,

– fitness i zdrowie / trening personalny,

– konsultacje stomatologiczne

– konsultacje fizjoterapeutyczne

– zdrowa żywność – Delikatesy Alma,

– niekonwencjonalne metody leczenia: refleksologia ,

– profilaktyka badań słuchu,

– rejestracja potencjalnych dawców szpiku

– zajęcia edukacyjne z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Na rok 2014 została zaplanowana organizacja 35 akcji (Śląsk, Dolny Śląsk, Kujawy, Wielkopolska, Pomorze, Łódź, Mazowsze, Małopolska, Podkarpacie), co daje blisko 70% niedziel w całym roku, podczas których zapewniony jest bezpłatny dostęp do badań przesiewowych oraz konsultacji wyników u najlepszych specjalistów. 

Author: Reaktor

Share This Post On