Jak w pełni korzystać z uroków wiosny? Dobre rozwiązania dla alergików

Wiosna to czas, w którym przyroda budzi się do życia.

Po ponurej zimie nastaje pora spacerów i korzystania z pierwszych promieni słońca.

Niestety ten okres nie wszystkim kojarzy się pozytywnie. Pojawiające się liście i kwiaty,

choć cieszą oko, są też sygnałem, że w powietrzu unoszą się pyłki.

Mogą one wywoływać nieprzyjemne objawy alergii takie jak kichanie, katar,

swędzące i łzawiące oczy. Nie są to jednak jedyne dolegliwości, jakie towarzyszą alergikom.

Nie zapominajmy o tych związanych z kondycją psycho-fizyczną.

Marimer

Alergiczny nieżyt nosa, którym charakteryzują się wspomniane objawy, jest uznawany za najczęstsze alergiczne schorzenie na świecie. Występuje u około 10-25% populacji ! W Polsce dla alergików trudny czas przypada na kwiecień. Właśnie wtedy powietrze wysycone jest pyłkiem brzozy, która stanowi najczęstszą przyczynę alergicznego nieżytu nosa . Nos, chroniąc dolne drogi oddechowe przed zanieczyszczeniami, stara się zatrzymać alergeny występujące w powietrzu. Dlatego też to głównie w jego błonie śluzowej rozwija się reakcja alergiczna.

Nos „cierpi” najczęściej

Reakcje alergiczne związane z nosem pojawiają się zdecydowanie częściej niż te związane z dolnymi drogami oddechowymi . Pyłki, które występują w powietrzu, wchodzą w kontakt z powierzchnią śluzówki nosa. Uwalniając swoje enzymy, mogą ułatwiać alergenom penetrację błony śluzowej W konsekwencji, kichamy, pojawia się katar oraz obrzęk śluzówki, prowadzący do uczucia zatkanego nosa

Razem z nosem cierpi sen

Alergiczny nieżyt nosa ma również wpływ na jakość życia. Towarzyszące mu dolegliwości: gorsze samopoczucie, wahania emocjonalne, bezdech we śnie w wyniku zatkania nosa znacznie wpływają na sen . Szczególnie ważny staje się sen. Sprawą oczywistą jest to, że jego jakość ma duży wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Sen w dużej mierze zależy od prawidłowego oddechu, a ten z kolei od prawidłowego funkcjonowania nosa. Gdy mamy trudności z oddychaniem przez nos, sen jest zaburzony, w ciągu dnia czujemy się zmęczeni i mogą pojawić się problemy z koncentracją . Wyobraźmy więc sobie,

jak bardzo stają się one uciążliwe , gdy towarzyszą nam przez tygodnie, a nawet miesiące.

Alergia wpływa również na codzienne funkcjonowanie dzieci. Ich częste problemyz koncentracją w szkole mogą wynikać z zaburzeń snu . Według danych ze Stanów Zjednoczonych, objawy alergicznego nieżytu nosa są powodem opuszczania przez uczniów aż 2 milionów dni szkolnych w ciągu roku .

Jak więc można sobie poradzić z objawami alergii?

Nadchodząca wiosna może być powodem do radości również dla alergików. Jednym ze sposobów poradzenia sobie z uczuleniem jest unikanie czynników, które je wywołują, jednak musielibyśmy zrezygnować z wychodzenia z domu. Jak więc będąc alergikiem korzystać z dobrodziejstwwiosny?

Odpowiednie leki antyhistaminowe pomagają w szybkim czasie zwalczyć objawy alergiczne . Może jednak pojawić się obawa, że stosowany preparat, chociaż złagodzi dolegliwości związane z uczuleniem, jednocześnie spowoduje efekty niepożądane, takie jak senność czy zaburzenia koncentracji. Substancją czynną, która radzi sobie z objawami alergii takimi jak: kichanie, katar, uczucie zatkanego nosa czy zaczerwienienie i łzawienie oczu już w ciągu godziny od zastosowania, a jednocześnie nie wpływa na funkcje psychomotoryczne (w tym też zdolność prowadzenia pojazdów) jest feksofenadyna zawarta w leku Allegra.

Allegra utrzymuje swoje działanie przez 24 godziny i może być stosowana już od 12 roku życia .

Dodatkowo, w przypadku swędzenia i uczucia zatkanego nosa szybką ulgę może przynieść izotoniczny rozwór wody morskiej Marimer  Spray do nosa oraz Marimer baby (od pierwszego dnia życia).

Preparaty oczyszczają nos z alergenów, rozrzedzają wydzielinę, ułatwiając jej wydalanie, a dodatkowo nawilżają śluzówkę. Są bezpieczne w stosowaniu, a Marimer Baby posiada również wygodną w stosowaniu nasadkę „Safety Tip”, która zapewnia delikatne rozpylenie preparatu w postaci mgiełki i zapobiega przed zbyt głębokim wprowadzeniem aplikatora do noska dziecka. Preparaty Marimer to jedyne na rynku wody morskie z rekomendacją Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

 

Author: Reaktor

Share This Post On