Rybnicki Jarmark Bożonarodzeniowy

jarmarkRozpoczęło się V Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie. Na rynku ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy, oraz III Dni NGO. Całe przedsięwzięcie potrwa do poniedziałku, 23 grudnia.

Świąteczny kiermasz jest czynny codziennie od godz. 11.00 do 18.00. Dłużej z oferty będzie można skorzystać od piątku do niedzieli. Wtedy stoiska będą czynne do godz. 20.00. Kolorowe stoiska kuszą bogactwem ozdób, przedmiotów rękodzieła oraz przepysznych regionalnych smakołyków.

Tuż przy fontannie została zainstalowana ręcznie pleciona z siana szopka bożonarodzeniowa, wykonana przez Andrzeja Wrzecionka. Inscenizacja cieszy się dużą popularnością, szczególnie wśród dzieci.

Kulminacja atrakcji w ramach Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania  zaplanowana jest na  najbliższy weekend. Przygotowane zostały liczne atrakcje dla najmłodszych. Dzieci będą mogły spotkać się z Klaunem Dyziem, wziąć udział w bajkowym korowodzie, zobaczyć przedstawienia teatralne. Przy szopce bożonarodzeniowej odbywać będą się m.in. animacje szczudlarzy.

W sobotnie popołudnie odbędzie się wspólna Wigilijka. Na scenie zagrają zespoły: Feel, Fankatak i The Chance.

W tym roku rybnickiemu kolędowaniu towarzyszą obchody 3. Dni NGO.  Na scenie odbywają się prezentacje oraz występy organizacji pozarządowych z Rybnika i okolic. Jest to okazja do zapoznania się z zasadami funkcjonowania organizacji pożytku publicznego. Przedstawicieli poszczególnych stowarzyszeń można spotkać również na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Zapraszamy na rybnicki rynek.

Author: Reaktor

Share This Post On