Tarot prawdę Ci powie

Tarot jest jedną najpopularniejszych i najbardziej wiarygodnych metod wróżbiarstwa. Lecz co skrywa ta talia kart, że jest w stanie opowiedzieć nam o naszym życiu?

Niezwykła talia kart

Źródeł współczesnego tarota należy poszukiwać w Egipcie, Indiach i Chinach. Korzenie tej magicznej talii, nie są jednak jednoznaczne, w przeciwieństwie do jej symboliki. Symbolika nawiązuje do życia, śmierci, uczucia, przyjemności – do naturalnych zjawisk i sytuacji.

Tarot, lub nazywany przez innych Tarok, nie służy jedynie do wróżenia, gdyż jest to także narzędzie do medytacji. Talia tarota wróżebnego obejmuje w wersji podstawowej 78 kart. Z tego można wyróżnić dwie podstawowe grupy:

  • Wielkie Arkana – składające się z talii 22 kart. To zestaw o bardzo alegorycznym znaczeniu. Składa się z najwyższych, w swoich kolorach, figur o różnym znaczeniu,

  • Małe Arkana – składające się z 56 kart. Karty te są podzielone na cztery grupy. Każda z nich związana jest z porami roku, żywiołami i znakami zodiaku.

Stawianie tarota

Każdy może wybrać swój indywidualny rozkład tarota, bowiem jest ich setki. Wróżba polega na tym, że osoba stawiająca karty może odwołać się do nich podczas osobistej lub telefonicznej rozmowy. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na wróżbę jest nastrój osoby, której wróżba dotyczy. Samo pomieszczenie także musi być przygotowane do wróżby. Powinno być odizolowane od hałasu ulicy, dobrze oświetlone oraz spokojne.

Skuteczność wróżby zależy od wróżki. Jej talent, zdolności i wizje są kluczem do najlepszej wróżby. Lecz nie jest to jedyny czynnik wpływający na jej jakość. Nastawienie osoby, która przychodzi z pytaniem jest także ważne. Jeśli osoba poszukująca odpowiedzi, podchodzi do wróżby z nastawieniem sceptycznym, jej wynik nie będzie pełnowartościowy i wyczerpujący.

Odpowiedzi kart

Pytanie zadawane wróżce dotyczą każdej strefy życia. Najczęściej poruszana jest sfera miłosna, zdrowotna i finansowa. Karty mogą odpowiadać na proste pytania, bardzo konkretnie (np. „tak” lub „nie”). Samo położenie karty jest bardzo ważne, gdyż może świadczyć o tym, czy jest to pozytywna lub negatywna wizja. Towarzystwo innych kart, także wpływa na interpretacje wizji.

Jak widać wróżba z tarota nie jest prostą sprawą. Wymaga doświadczenia i umiejętności osoby wróżącej. Dlatego warto wybierać polecane, doświadczone wróżki, które z pewnością przepowiedzą nam to, co nas czeka w przyszłości.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem http://www.kosmica.pl.

Author: Reaktor

Share This Post On