Sukienka bez ramiączek: jak ją nosić?

nowy do kobiety

Kilka sezonów temu na rodzimych i światowych wybiegach, a tym samym w naszych garderobach, na nowo zagościły sukienki bez ramiączek. To świetna propozycja nie tylko na uroczyste przyjęcie, ale też na nadchodzące wiosenne dni, jednak nie sposób nie wspomnieć, że ten fason jest dość wymagający.

Dla kogo sukienka bez ramiączek?

Wiele kobiet przed zakupem sukienki bez ramiączek powstrzymują przede wszystkim obawy związane z dopasowaniem tego modelu do posiadanej przez nie sylwetki. Na przekór obiegowej opinii, sukienki z odkrytymi ramionami nie są zarezerwowane jedynie dla właścicielek pełnego biustu, gdyż panie, nie tak hojnie obdarowane przez naturę, mogą się w nich prezentować równie doskonale.

Wartym odnotowania jest fakt, że ten krój został stworzony z myślą o przedstawicielkach płci pięknej o stosunkowo zrównoważonej górnej partii ciała, więc rozmiar miseczki właściwie nie ma tu większego znaczenia. Podążając tym tropem, z łatwością dojdziemy do wniosku, że po sukienki bez ramiączek z powodzeniem mogą sięgać także kobiety o nieco szerszych biodrach, przy czym najlepiej będą one wyglądać w modelach sięgających kolan.

Dodatki do sukienek bez ramiączek

Aby sukienka z odkrytymi ramionami w praktyce nie okazała się kłopotliwa, trzeba zadbać o odpowiednią bieliznę. Kluczową rolę będzie odgrywać właściwie dopasowany biustonosz, który pozwoli utrzymać kreację w ryzach. Nie ulega przy tym wątpliwości, że dobrze dobrany musi być także rozmiar samej sukienki, by każdy ruch nie wiązał się z poprawianiem jej ułożenia.

Przygotowując w garderobie miejsce na nową sukienkę bez ramiączek, musimy też pomyśleć o ewentualnych dodatkach. Większość pań szczególnie chętnie sięga po różnego rodzaju łańcuszki i naszyjniki, niemniej w tym momencie warto wspomnieć, że ten model wspaniale radzi sobie bez okazałej biżuterii, nie tracąc przy tym uroku. Idealny duet tworzy za to ze szpilkami w stonowanym, ale niekoniecznie tym samym, odcieniu lub butami z odsłoniętymi palcami.

Czas na sukienkę bez ramiączek

Sukienki z odkrytymi ramionami z pewnością będą elementem wiosennych i letnich kolekcji, które już niedługo pojawią się w sklepach najpopularniejszych marek. Jeśli jednak wyprawy do galerii handlowych nie są naszym ulubionym zajęciem, najlepiej odwiedzić sugarfree.pl, gdzie znajdziemy bogatą ofertę modnych sukienek bez ramiączek.

Sukienki bez ramiączek nie zostały zaprojektowane z myślą o ściśle określonej, wąskiej grupie kobiet, niemniej musimy pamiętać, że noszenie tego rodzaju kreacji wymaga przestrzegania kilku zasad. Teoria może delikatnie zniechęcać niektóre panie, chcące kupić ten model, ale przekucie jej w praktykę jest znacznie łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. A znając podstawowe zasady noszenia sukienek z odkrytymi ramionami, nie musimy obawiać się żadnej modowej wpadki.

Author: Damian

Share This Post On