Czy polisa dla singla ma sens?

Ubezpieczenie na życie wykupowane jest zazwyczaj przez stateczne głowy rodziny, które chcą w ten sposób zapewnić maksymalne bezpieczeństwo finansowe dla najbliższych na wypadek jakiegokolwiek zdarzenia losowego, jest to całkowicie zrozumiałe postępowanie. Jednak mężczyźni posiadający rodzinę, którzy łożą zazwyczaj na jej utrzymanie, nie są jedynymi adresatami polisy na życie. Oferta firm ubezpieczeniowych może być również skierowana do singli, zarówno mężczyzn i kobiet. Są to najczęściej młode, zdrowe i dobrze zarabiające osoby, nie posiadające swojej rodziny, a jedynie masę znajomych. Czy w takim razie wykupywanie polisy dla samotnej bizneswoman czy młodego yuppie posiada jakikolwiek sens?

W głowach singli może pojawia się myśl, że skoro są piękni i młodzi to nie potrzebują wcale polisy na życie. Jest to błędne rozumowanie. Nikt nie może być pewien, co przyniesie kolejny dzień, zawsze może zdarzyć się jakiś nieprzewidziany wypadek, w którym tak młoda osoba ulegnie np. trwałemu kalectwu. Oszczędności szybko się skończą, a z masy znajomych, którzy każdego wieczora przesiadywali razem z nim, może nie pozostać nikt. Rodzina, którą stanowią wyłącznie starzy rodzice może nie być w stanie zająć się taką osobą, gdyż sami zazwyczaj jej oczekują. To tylko czarny scenariusz, ale jakże prawdopodobny. Koszt wykupienia ubezpieczenia na życie, które zapewni ochronę w razie wypadku, zwłaszcza dla młodej osoby to całkiem niewielki koszt. Warto więc zastanowić się, czy nie skorzystać z takiej propozycji, zwłaszcza, że wiele towarzystw ubezpieczeniowych przygotowało specjalne wersje polis z myślą o singlach, które zostały skonstruowane specjalnie pod ich kątem.

Posiadanie ubezpieczenia na życie, niezależnie od tego, czy jest się samym, czy też posiada rodzinę, jest bardzo dobrym rozwiązaniem. W razie jakiegokolwiek nieszczęśliwego wypadku, dana osoba będzie mogła zagwarantować sobie środki finansowe niezbędne do zachowania dotychczasowej stopy życiowej. Bycie singlem nie musi też oznaczać, że taki stan będzie trwać wiecznie. W każdej chwili może zjawić się ta druga osoba, z którą będzie się wiązać plany na resztę życia, zupełnie niespodziewanie może pojawić się też dziecko. Znacznie wcześniejsze wykupienie polisy zapewni ochronę ubezpieczeniową dla nowej rodziny od samego początku jej założenia, a dzięki temu, że umowa polisy zostanie zawarta w młodym wieku, będzie można liczyć na niższą cenę wpłat przez cały okres jej obowiązywania.

Author: Reaktor

Share This Post On