Jakich samochodów szukają kobiety?

Wbrew pozorom kobiety przy wybieraniu samochodów wcale nie kierują się ich estetyką. W przeciwieństwie do mężczyzn kładą nacisk na niezawodność, praktyczność i bezawaryjność pojazdów.

 Badania przeprowadzone przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia wskazują, że kobiety przede wszystkim wybierają samochody niezawodne – ta cecha została wskazana jako najbardziej istotna przez respondentki. Kobiety wskazały również na niską awaryjność, a także oszczędność. Dodatkowo ważna jest funkcjonalność – spore wnętrze, duży bagażnik, w którym można bez problemu zmieścić dziecięcy wózek czy bagaże na wakacje.

Nowe czy używane?

Wtedy, gdy liczy się komfort zakupu, warto zdecydować się na samochód nowy. Chociaż droższy, to jednak jest to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie – auto ma gwarancję, nie ma zatajonych wad, kupująca zawsze może liczyć na doradztwo i wsparcie serwisu, gdy pojawiają się jakieś problemy. Z kolei samochód używany to głównie niższa cena, niemniej za nią kryje się też wyższe ryzyko. Można posiłkować się różnego rodzaju rankingami samochodów używanych przygotowywanych przez TÜV czy ADAC, które wskazują na najmniej awaryjne samochody, ale ostateczna decyzja powinna być zawsze podjęta po konsultacji z ekspertem w dziedzinie motoryzacji – znajomym wielbicielem samochodów czy pracownikiem warsztatu.

Samochody hybrydowe idealne dla kobiet

Coraz większym powodzeniem jako niezawodne samochody dla kobiet cieszą się hybrydy. To pojazdy wykorzystujące dwa rodzaje silników – elektryczny i spalinowy, które przełączają się automatycznie zależnie od miejsca jazdy, w korku w środku miasta czy przy długiej, międzymiastowej trasie. Samochody hybrydowe, które w swojej ofercie ma między innymi marka Toyota, których sprzedaż z roku na rok jest coraz wyższa, są bardziej niezawodne i energooszczędne. Mogą palić nawet poniżej 4 litrów na 100 kilometrów, nie wymagają częstego serwisowania, ponieważ nie stosuje się w nich takich elementów jak rozrusznik czy turbosprężarka. Dodatkowo także producenci dają na akumulatory samochodów hybrydowych nawet do 10 lat gwarancji.

Przy doborze odpowiednich samochodów kobiety są zdecydowanie bardziej praktyczne od mężczyzn – stawiają na niezawodność i mało awaryjne modele, które jednocześnie odpowiadają im pod kątem wyposażenia oraz estetyki, ale jednak te wymagania nie znajdują się na pierwszych pozycjach. Wtedy, gdy chodzi o przyszłościowy zakup samochodu, warto zapytać kobiety, czego poszukuje!

Author: Reaktor

Share This Post On